Tisztelt Jogikerdesek.hu!
A következő kérdésben kérem segítségüket, tanácsukat:
Van egy ingatlan 50-50%-os tulajdonban a volt feleségemmel. Megkaptam a kizárólagos lakáshasználatot. A felnőtt korú, saját jövedelemmel rendelkező gyermekem az anyjával él fél éve külön ingatlanban egy önkormányzati lakásban. A gyermekem odáig jutott, hogy a lakás rongálása miatt már rendőrségi eljárást van folyamatban vele szemben. Ő nem hajlandó a lakásból kijelentkezni, mondván, az az otthona. Voltam az okmányirodában, ahol azt a tájékoztatást kaptam, hogy csak a másik tulajdonossal egyetemben jelenthetjük ki a gyereket, amiről az anya hallani sem akar!
A 146/1993. korm. rend. 35. § (3) bekezdés kimondja, hogy
"Ha a polgár igazolja, hogy a lakásába bejelentkezett személy ténylegesen nem lakik ott, a jegyző, illetve a járási hivatal a 34. § (3) bekezdése szerint jár el. Nem szerepeltethető „fiktív” jelzéssel a lakcím, ha a jegyző, illetve a járási hivatal az eljárása során megállapítja, hogy az érintett - a lakás végleges elhagyásának szándéka nélkül - átmenetileg nem tartózkodik a lakásban."
Ezt hogy kell érteni jelen esetemben? Mi a teendőm, hisz ő soha nem fog visszaköltözni, és életvitelszerűen tanúk által is bizonyíthatóan nem él ott.
Válaszukat előre is köszönöm!