• Regisztráció
Jogi kérdések honlapja. Az oldalon joggal kapcsolatos kérdéseket tehetsz fel minden témában.

Ha jogi segítséget kérsz, ne habozz, tedd fel a kérdésed és hamarosan választ kapsz!
0 szavazat
Üdvözletem !

A barátom 2009 októberében kötött házasságot, mely tartalmilag 3 hónapig tartott. Saját lakásába visszaköltözött 2010 januárjában. Közös gyermekük 2010 nyarán született. A feleség 2012 őszén gyermektartási pert indított. Közös megegyezéssel havi 20000 ft - ban állapodtak meg, visszamenőleg 1 évre pedig havi 5000 ft részletfizetéssel. 2013 februárjában a férj válókeresetet adott be( már 3 éve semmilyen kapcsolatot nem tartottak fenn). 2013 májusában volt a békéltető tárgyalás, ahol mindkét fél kijelentette, hogy válni akar. Néhány nappal ezelőtt , az újabb peren a feleség azzal hozakodott elő, hogy ő havi 50000 ft gyermektartást követel. A Tisztelt Bíróság tájékoztatta arról, hogy aki a pert elveszíti az fogja fizetni a perköltséget. A feleség határozottan kijelentette : ha ő veszít, fizetni fog.

 
A férj anyagi helyzete :
Nettó havi keresete 205000 - 210000 ft.

A férj kiadásai:
Devizaalapú lakáshitel havi törlesztőrészlete : 90000 ft
Fizetésletiltás egy másik Bankhitel miatt havi : 70000 ft
Havi lakás rezsije :30000 - 35000 ft
Előző házasságából született gyermekének gyermektartás címen havi 20000 ft
A fennálló házasságából született gyermekének gyermektartás címen havi 25000 ft

Össz bevétele : havi 205000 - 210000 ft
Össz kiadása : havi 235000 - 240000 ft
 

Tehát egyértelműen saját magát egyedül képtelen fenntartani.
 

Kérdéseim a következők :

Figyelembe veszi - e a Tisztelt Bíróság a hiteltörlesztéseket ?
Megítélhetik -e a feleség által áhított 50000 ft gyermektartást ?
A két külön házasságból született gyermekek között lehet - e ekkora különbséget tenni a gyermektartási díjakban ?

Köszönöm a lehetőséget ! Nagyon várom a választ !

Tisztelettel : Tóth Zsuzsanna

Budapest, 2013 október 31.
(130 pont) által a(z) Családjog kategóriában

1 válasz

+1 szavazat
Tisztelt Érdeklődő!

A családjogi törvény értelmében a szülő a saját szükséges tartásának rovására is köteles megosztani kiskorú gyermekével azt, ami közös eltartásukra rendelkezésre áll. Ez a szabály nem irányadó, ha a gyermek tartása vagyonának jövedelméből kitelik, vagy a gyermeknek tartásra kötelezhető más egyenesági rokona van. A tartásdíj összegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének 15-25%-ában kell megállapítani, melynek meghatározásánál figyelemmel kell lenni:a gyermek tényleges szükségleteire,mindkét szülő jövedelmi és vagyoni viszonyaira,a szülők háztartásában eltartott más - saját, illetőleg mostoha - gyermekekre, a gyermek saját jövedelmére is. Ennek megfelelően a bíróság nagy valószínűséggel nem fogja megítélni az anya követelését, de a tényleges összeg nem jósolható meg előre. (Tekintettel azonban a perköltséget illető tájékoztatásra is, valószínűleg nem fogja sokkal meghaladni az eddigit, hacsak nem ugyanazt ítéli meg a bíróság.)

Üdvözlettel:

 

a PROKATOR-NET jogi csapata

dr. Pozderka Gábor ügyvéd

www.pozderka.hu

 

Tájékoztatjuk, hogy a honlapon elérhető tartalmak és információk nem minősülnek sem jogi, sem egyéb tanácsadásnak, sem ajánlattételnek, sem pedig ajánlattételre való felhívásnak. A tájékoztatást a rendelkezésre álló információk alapján adtuk, azért felelősséget sem a szolgáltató, de a partner válaszadó nem vállal.
(52,7e pont) által
...