Tisztelt Kérdező!
Az Ön által ismertetett helyzet áttekintése alapján az alábbi megállapítás tehető a CSOK Plusz támogatás igénybevételére vonatkozóan:
Az, hogy az egyik házastárs – konkrétan az Ön esetében a férj – kizárólagos tulajdonában áll egy olyan ingatlan, melyet a házasságkötés előtt részben örökléssel, részben pedig ajándékként szerzett, nem jelenti a támogatás igénylésének kizáró okát. A szabályozás szempontjából nem az a döntő, hogy az igénylő nevére bármilyen ingatlan kerüljön, hanem az, hogy rendelkezésre áll-e közös tulajdonú lakás.
Mivel a feleségnek semmilyen ingatlantulajdona nincs, az Önök esetében – ahol a férj ingatlana kizárólagos tulajdonként jelenik meg – első közös lakásszerzőként minősülnek, amely kulcsfontosságú feltétel a CSOK Plusz támogatás igénybevételéhez.
Továbbá, a támogatás feltétele, hogy az igénylők az újonnan vásárolt ingatlanban közösen szerezzenek tulajdonrészt, valamint hogy abba az ingatlanba életvitelszerűen beköltözzenek és legalább tíz éven keresztül bentlakjanak.
Az Önök által ismertetett tények alapján – amennyiben a CSOK Plusz többi, jogszabályban előírt feltételének is eleget tesznek – jogosultak lehetnek a támogatás igénybevételére a közösen vásárolni kívánt ingatlan esetében.
Üdvözlettel:
a PROKATOR-NET jogi csapata
Tájékoztatjuk, hogy a honlapon elérhető tartalmak és információk nem minősülnek sem jogi, sem egyéb tanácsadásnak, sem ajánlattételnek, sem pedig ajánlattételre való felhívásnak. A tájékoztatást a rendelkezésre álló információk alapján adtuk, azért felelősséget sem a szolgáltató, de a partner válaszadó sem vállal.