T. Szakértők!
2015ben tartási szerződést kötött velem édesanyám, melyben az ingatlan tulajdonjogának rá eső részét rám ruházta. A szerződéshez még a nagyszülők ragaszkodtak, akik édesanyámmal előtte (2007ben) ugyanúgy kötöttek szerződést. Így került a tulajdonába egy ház tulajondrészének fele ahol együtt éltünk, én ott nőttem fel. (Másik fele a testvérének a gyereket tulajdonában van aki szintén használja az ingatlant)
Év elején édesanyám meghalt. Hagyatéki tárgyalás megvolt, az ingatlan kivételével minden 3 fele osztódott köztem és 2 testvérem közt. A tárgyaláson érezhető volt hogy sérelmezik a tartási szerződés mivoltát, holott egyikükkel közel 30, másikukkal közel 20 éve semmi kapcsolata nem volt édesanyámnak. Se személyesen nem látogatták, se telefonon nem érdeklődtek hogyléte felől.
A tárgyalást követően a hagyatékhoz tartozó bankszámlaszámok kiegyenlítésre kerültek mindenkinek.
Most mégis felmerült a gondolat hogy betámadják a tartási szerződést, hogy az ingatlan után is kapjanak részesedést.
A szerződés 8 éve köttetett, annak eleget tettem, főztem, mostam rá, egyéb szükségleteit kielégítettem, orvoshoz vittem vizsgalatokra, gondoskodtam a gyógyszereiről, házat, kertet fenntartottam stb.
Kérdésem az lenne, hogy ha betámadják, mire számíthatok?
Így hogy az ingóságok rájuk eső részét elfogadták, a tartási szerződéssel elidegenített ingatlan tulajdonrészéből kérhetnek valamit?