• Regisztráció
Jogi kérdések honlapja. Az oldalon joggal kapcsolatos kérdéseket tehetsz fel minden témában.

Ha jogi segítséget kérsz, ne habozz, tedd fel a kérdésed és hamarosan választ kapsz!
0 szavazat
Üdvözlet!

Több évtizeden át a szüleimmel együtt éltünk (2 gyerek, én, gyerekek apja, és a szüleim) egy családi házban.

A szüleim elhalálozásával (végrendelkezés híján) a családi ház -amelyben élünk- 1/4 része a bátyámhoz került, aki sem eddig, sem azóta nem járult hozzá a ház fenntartásához, vagy bármi máshoz. Lányaim és én még erre a címre vagyunk -állandó lakcímen (lakóhely)- bejelentve, de szeretnénk eladni a házat. Azonban, a bátyám hallani sem akar a dologról, éveket szándékozik várni, amíg felmennek az ingatlan árak, hogy akkor adjuk el a házat. Hárman már nem tudjuk fenntartani a házat (elég nagy ház, nagy a rezsi, stb), de nem is akarjuk (ahogy említettem, költöznénk), viszont a bátyám miatt ezt nem tudjuk végrehajtani (legalábbis nincs tudomásunk arról, hogy miként lehet eljárni ilyen ügyben).

Van valami módja annak, hogy megegyezés lehetetlensége révén -a tulajdoni hányad 3/4 részét birtokolva- valamilyen jogi úton megvétózzam az ő döntését, hogy rendelkezhessem a házról (gyak. ne kelljen a hozzájárulása ahhoz, hogy teljesen eladhassam az ingatlant)? Természetesen az eladásból származó pénzből, a tulajdoni hányadának megfelelő mértékben részesülne.

Ahogy fentebb is írtam, az öröklésen kívül neki semmi köze a házhoz, nem élt itt, nem fizetett semmit (most sem), de miatta mi képtelenek vagyunk továbblépni életünkkel.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Bónusz lehetőség: Mivel úgy érezzük, hogy igazából neki semmi, de semmi keresnivalója vagy köze lenne az egész házhoz (ahogy írtam, nem is volt), van akár olyan lehetőség is, hogy az általan még nem birtokolt tulajdoni hányadokat nekem ítéljék, valamilyen módon?

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Andrea
(170 pont) által a(z) Ingatlanjog kategóriában
által szerkesztett

1 válasz

0 szavazat
 
Legjobb válasz
Tisztelt Érdeklődő!

Az utolsó kérdésére nemleges a válasz, tehát azért mert a testvérénéek semmi keresnivalója nincs a házzal kapcsolatosan, nem fogja elveszíteni a tulajdonjogát.

Elllenben a közös tulajdon megszüntetése a bíróságtól is kérhető, a levelében leírt indokok elégségések, a megszüntetés módja a magához váltás, a közös értékesítés, vagy az árverés is lehet.

Üdvözlettel:

a PROKATOR-NET jogi csapata
(53,6e pont) által
által kiválasztott
Nagyon köszönöm a választ!
...