• Regisztráció
Jogi kérdések honlapja. Az oldalon joggal kapcsolatos kérdéseket tehetsz fel minden témában.

Ha jogi segítséget kérsz, ne habozz, tedd fel a kérdésed és hamarosan választ kapsz!
0 szavazat
Tisztelt Cím!

Elképzelhető-e olyan élethelyzet, hogy az egyik házas fél által, a házasság ELŐTT szerzett ingatlanját a váláskori vagyonosztás érinti. Vagyis a saját tulajdonú lakásom felét elveszíthetem a váláskor? Elvileg ez külön vagyonnak minősül, vagyis főszabály szerint nem. De van-e speciális élethelyzet, amikor ez a veszély fenyegethet?

 

köszönettel.
(120 pont) által a(z) Családjog kategóriában

1 válasz

0 szavazat

 

Tisztelt kérdező!

 

A házasságkötéskor megvolt vagyontárgy a házastárs különvagyonához tartozik.

31. § (1) A vagyonközösséget a házassági életközösség fennállása alatt a bíróság fontos okból bármelyik házastárs kérelmére megszüntetheti.

(3) A házastársak vagyonrészét a házassági életközösség megszűnésekor meglevő közös vagyonból lehetőleg természetben kell kiadni. Ugyancsak természetben kell kiadni a házassági életközösség megszűnésekor meglevő különvagyont is. Amennyiben ez bármely okból nem lehetséges, vagy számottevő értékcsökkenéssel járna, a megosztás módját vita esetében a bíróság állapítja meg.

A tulajdonjogot természetesen nem veszítheti el, de a lakáshasználatról a bíróság dönthet, amennyiben van a lakáshasználatra jogosult gyermek. „(3) Ha a közös lakás valamelyik házastárs különvagyona vagy önálló bérlete, a lakáshasználati jog ezt a házastársat illeti meg. A bíróság a másik házastársat kivételesen, és csak abban az esetben jogosíthatja fel a lakás megosztott vagy kizárólagos használatára, ha a lakáshasználatra jogosult gyermek nála van elhelyezve. Szolgálati lakás esetében azonban a bérlőt a lakás elhagyására nem lehet kötelezni.”

Üdvözlettel:

a PROKATOR-NET jogi csapata

(52,7e pont) által
...