Kedves Kovács Krisztina!
Az egyik legfontosabb különbség az örökség visszautasítása és az örökségről történő lemondás között, hogy a visszautasítás azt követően történhet, amikor az örökhagyó már elhunyt. Bárki visszautasíthatja az örökséget, vagyis ha nem akarunk örökölni valaki után, ezt nem teszi kötelezővé a törvény. Az örökség visszautasítása csak azután lehetséges, ha az örökség már megnyílt. Így nevezzük azt az időpontot, amikortól az öröklés bekövetkezik, vagyis csak az örökhagyó halála után utasítható vissza az örökség.Az örökség visszautasítása fő szabály szerint nem történhet meg kizárólag egy-egy örökölt dologra. Vagyis arra nincs lehetőség, hogy az örökös kiválogassa, mit szeretne, és mit nem szeretne örökölni.
Tehát amennyiben esetleg a hagyatéki tárgyaláson örökrészét ingyenesen átengedte testvére javára, abban az esetben sajnos az örökhagyó jogutódjának tekintendő, amire tekintettel felel az örökrésze erejéig az örökhagyó tartozásaiért is, annak ellenére, hogy aztán örökrészét tovább ajándékozta testvére javára.
Üdvözlettel:
a PROKATOR-NET jogi csapata
Tájékoztatjuk, hogy a honlapon elérhető tartalmak és információk nem minősülnek sem jogi, sem egyéb tanácsadásnak, sem ajánlattételnek, sem pedig ajánlattételre való felhívásnak. A tájékoztatást a rendelkezésre álló információk alapján adtuk, azért felelősséget sem a szolgáltató, de a partner válaszadó sem vállal.