Tisztelt Kiss Miklósné!
Egy átlagos lakóépület nem rendelkezik komoly belső hőszigetelésekkel az egyes lakóegységek között. Ez azt eredményezi, hogy a lakások között hőáramok indulnak meg. Az olyan helyiségekben, ahol nincs radiátor, és mégis meleg van, a hő a szomszédos terekből, sok esetben a szomszéd lakásából származik.
A meglévő lakásállományoknál egyetlen közös fűtési hálózatot találunk, a különböző lakások egymás feletti radiátorai vannak felszálló vezetékekkel összekötve. A felhasznált hő több ponton érkezik be, valamennyi radiátort pedig ésszerűtlenül drága saját hőmennyiségmérővel felszerelni.
Azonban bármilyen is a fűtési hálózat, a képet zavarja, hogy nem minden lakást használnak egyformán.
A cél tulajdonképpen a fűtés mindenki által elfogadott, ésszerű – átlagos – használata.
A lakónak egymagában nem sok lehetősége van az adottságokon változtatni, mert azok az épület jellegéből adódnak.
Amennyiben a közös költség tartalmaz egy úgynevezett felújítási alapot, a közös képviselőtől lehet kérvényezni, hogy ezt a fűtés korszerűsítésére használja fel a társasáház, amennyiben a lakók mindegyike igényelné.
Üdvözlettel:
a PROKATOR-NET jogi csapata
Tájékoztatjuk, hogy a honlapon elérhető tartalmak és információk nem minősülnek sem jogi, sem egyéb tanácsadásnak, sem ajánlattételnek, sem pedig ajánlattételre való felhívásnak. A tájékoztatást a rendelkezésre álló információk alapján adtuk, azért felelősséget sem a szolgáltató, de a partner válaszadó sem vállal.