• Regisztráció
Jogi kérdések honlapja. Az oldalon joggal kapcsolatos kérdéseket tehetsz fel minden témában.

Ha jogi segítséget kérsz, ne habozz, tedd fel a kérdésed és hamarosan választ kapsz!
0 szavazat

Tisztelt Prokatornet csapat!
A következő kérdésekben szeretném segítségüket kérni. Egy weboldal üzemeltetését tervezem. A weboldalon pontok gyűjthetőek a felhasználók tudásától, kreativitásától függően. A pontok a későbbiek folyamán beválthatók tárgyra illetve pénzre. Ez nem szerencsejáték. Vetélkedőnek minősül ha jól tudom. A kérdésem a következők:
-Ezt az üzemeltetést egyszerűen magánszemélyként végezhetem-e?
-Ebben az esetben a felhasználóknak kell adót fizetniük a kapott tárgy vagy pénz után vagy az üzemeltetőnek? (ingyenes a részvételi feltétel) Illetve pontosan mely adók vonatkoznak ilyen jellegű tevékenységre?
-Ha az oldal tartalmában van szavazási lehetőség ezekre az egyedi művekre, ami bárki számára elérhető és ez alapján kerülnek a pontok kiosztásra, az még mindig nem számít szerencsejátéknak?

Előre is köszönöm a válaszokat! 

(120 pont) által a(z) Egyéb jogi kérdések kategóriában

1 válasz

0 szavazat

Tisztelt Érdeklődő!

 

A hatályos jogszabályok értemében az olyan játék, amelyben a játékos pénz fizetése, vagy vagyoni érték nyújtása fejében, meghatározott feltételek fennállása vagy bekövetkezése esetén pénznyereményre, vagy más vagyoni értékű nyereményre válik jogosulttá, szerencsejátéknak minősül és ekképpen adóhatósági engedélyhez kötött. Ez esetben a nyeremény adóköteles jövedelemnek minősül, ahol adót a magánszemélyeknek kiosztandó teljes nyereményösszegből egy tételben kell a kifizetőnek levonnia, és befizetnie. Amennyiben nem folyamatosan szervezett sorsolásos játékról van szó, ha a sorsjegyet kizárólag a sorsolás helyszínén jelenlévők között árusítják és a kibocsátott sorsjegyek száma az 5000 darabot vagy összes értéke az 500 000 forintot nem haladja meg, valamint a nyeremények fogyasztói áron számított összértéke vagy a kisorsolásra kerülő pénzösszeg a kibocsátott sorsjegyek összes értékének 80%-át meghaladja, úgy nem kell adóhatósági engedély hozzá. Ez esetben a nyert összeg sem számít jövedelemnek.

Üdvözlettel:

a PROKATOR-NET jogi csapata

 

Tájékoztatjuk, hogy a honlapon elérhető tartalmak és információk nem minősülnek sem jogi, sem egyéb tanácsadásnak, sem ajánlattételnek, sem pedig ajánlattételre való felhívásnak. A tájékoztatást a rendelkezésre álló információk alapján adtuk, azért felelősséget sem a szolgáltató, de a partner válaszadó nem vállal.

 

(11,3e pont) által
...